Do babskich pogaduszek najczęściej dochodziło za kulisami w czasie kolejnych festiwali, a między wierszami panie opowiadały sobie także, co je cieszy i trapi. Utwór „Do żony wróć”, do którego słowa napisał nie kto inny tylko Wojciech Mann, który ukrył się pod pseudonimem Ewa Kolon. Ciekawostką jest to, że Anna Jantar, tuż przed wylotem na tournée do USA, zarejestrowała do niego wokal na prawie pustej ścieżce dźwiękowej.

Rocznica śmierci Kamila Durczoka. Brat zmarłego dziennikarza o poruszającym spotkaniu na cmentarzu

Anna Jantar, a właściwie Anna Szmeterling-Kukulska, była polską piosenkarką i artystką. Urodziła się 10 czerwca 1950 roku w Poznaniu, a zmarła 14 marca 1980 roku w Warszawie. Lubiła poezję, zwłaszcza autorstwa Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Bolesława Leśmiana[63]. Z sentymentem wspominała rodzinny Poznań[64]. Przyszłego męża Jarosława Kukulskiego poznała przy współpracy z zespołem Waganci[57]. Para wzięła ślub cywilny 15 sierpnia 1970 w poznańskim ratuszu, a 11 kwietnia 1971 ślub kościelny w kościele pw.

Sekret Pawła Królikowskiego wyszedł na jaw po jego śmierci. Miał nieślubnego syna

Do jej największych przebojów zaliczamy Za każdy uśmiech, Baju-baj proszę pana (Jambalaya), Wielka dama tańczy sama czy Tylko mnie poproś do tańca. Tyle słońca w całym mieście, za którego sprzedaż dwa lata później otrzymała certyfikat złotej płyty[40]. Również w 1974 zdobyła nagrodę publiczności za utwór „Tyle słońca w całym mieście” na 12. W 1975 otrzymała drugą nagrodę za utwór „Staruszek świat” na 15. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, na którym odebrała również nagrodę publiczności i nagrodę „Głosu Wybrzeża”[41].

Michał Koterski ujawnił, że jest osobą w spektrum autyzmu. “Źle o sobie przez to myślałem”

Ze wspomnień Hołdysa wyłania się także nieco inny obraz Anny Jantar, mogący być dla wielu jej fanów pewnym zaskoczeniem. – Ania była jajcarą nie z tej ziemi – mówi. Karierę wokalną rozpoczęła w 1972 roku, przyjmując pseudonim Anna Jantar. Błyskawicznie wspięła się na szczyt popularności, a jej talent zachwycał. Jej debiutem scenicznym był występ w Opolu, gdzie w 1973 roku wykonała utwór „Najtrudniejszy pierwszy krok”. Ten krok był przepustką do sławy i początkiem fali zawodowych sukcesów.

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

  1. Tu na zdjęciu Anna Jantar w towarzystwie Maryli Rodowicz.
  2. Anna Jantar miała na sobie białe futro i sztruksowe spodnie.
  3. Pierwszy utwór nagrany z Budką Suflera zatytułowany Nic nie może wiecznie trwać został wybrany piosenka roku 1979 w plebiscycie Radia Gama.
  4. – Dla niej nie istniała żadna szalona dyscyplina, w rodzaju “pilnujemy gardła, nie pijemy zimnych napojów, nie szalejemy, a o 23 idziemy grzecznie spać”.

Ale niestety, nie zdążyłyśmy o tym wszystkim porozmawiać – wyjaśnia Szabłowska. Album ukazał się już po jej nieoczekiwanej śmierci w katastrofie lotniczej 14 marca 1980 r. Czy to strata powszechnie uwielbianej gwiazdy napędziła jego sprzedaż? Nie chciałam go naciągać na żadne wspomnienia, tylko powiedziałam, że tak mi strasznie szkoda, że Ania nie żyje, a przecież jeszcze tyle mogła zrobić i została Natalia taka mała…

Kukulska kupiła dzieciom luksusowy prezent. Cena takiego cacka zaczyna się od 50 tys. zł!

To z nią wyleciała na kilkumiesięczne koncerty do Stanów Zjednoczonych, dla niej zakończone tragiczną katastrofą na Okęciu. Jedną z dwóch ostatnich piosenek, jakie nagrała, była “Spocząć”, kompozycja Forex Broker Alpha Trading – Ocena 2021, informacje o klientach, opinie Zbigniewa Hołdysa, z którym wspólnie zaśpiewała też duet “Ktoś między nami”. – Bardzo mnie namawiała, bym coś dla niej skomponował i z nią zaśpiewał – wspomina w rozmowie z Onetem Hołyds.

Sztuczna inteligencja w służbie zdrowia? O korzyściach i zagrożeniach mówi Justyna Mieszalska

W 1972 przeprowadziła się z mężem do Warszawy[60], gdzie zamieszkali przy ul. Reymonta[61] na Wawrzyszewie (dzielnica Bielany). Album łączy w sobie bowiem elementy muzyki disco, klasycznego popu, synth popu czy rock and rolla. Każdy może więc znaleźć tu coś dla siebie, choć z drugiej strony – nie wszyscy będą zachwyceni tym bogactwem. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, Facebooku i Instagramie.

Blisko disco i początków polskiego synth popu jest „Nic nie może wiecznie trwać”. Automat perkusyjny, jednostajny beat oraz wpleciony w całość kwartet smyczkowy porywa do tańca, choć sama warstwa liryczna skłania do zgoła odmiennych reakcji. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ta kompozycja, która wyszła spod palców Romualda Lipko, nie przysporzyła Annie sympatii wśród koleżanek po fachu. Powód okazał się być szalenie oczywisty, przyziemny i (niestety) bardzo ludzki – zazdrość.

Występowała też na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, gdzie dostała złotą płytę za album “Tyle słońca w całym mieście”. Czternastego marca 2022 roku minęło 42 lata od tragicznej śmierci Anny Jantar. Maria Szabłowska widziała się z nią tuż przed jej wylotem do Stanów Zjednoczonych. Zaraz po powrocie artystki do Polski miały obgadać poważne tematy… Anna Jantar pragnęła zerwać z wizerunkiem słodkiej piosenkarki na rzecz bardziej rockowego image'u. Czy chciała prosić Marię, która już wtedy była uznaną dziennikarką, o radę w tej kwestii? Po śmierci Anny Jantar lekarz medycyny sądowej przekazał matce artystki mały różaniec, który ściskała w dłoni podczas katastrofy.

W latach 1964–1968 uczęszczała do poznańskiego VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza i Średniej Szkoły Muzycznej, w klasie fortepianu i rytmiki[21]. Egzamin dojrzałości z powodu coraz liczniejszych występów muzycznych i związanych z tym zaniedbań w nauce zdała w liceum wieczorowym przy ulicy Strzeleckiej[22]. W 1969 zdawała egzamin wstępny na studia do PWST w Warszawie, lecz nie została przyjęta (pierwszeństwo miały osoby pochodzące z rodzin robotniczych i wiejskich)[23][24]. Panie często wymieniały się spostrzeżeniami, ceniły swoje zdanie.

Podczas jednego z wyjazdów, w Domu Pracy Twórczej w Ustroniu Morskim, Kondratowicz był świadkiem pewnego incydentu. Anna Jantar została pochowana na Cmentarzu Wawrzyszewskim. Na jej nagrobku widnieje nazwisko Anna Jantar Kukulska. Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.

Na jednym z festiwali czy konkursów piosenki spotkała się z Jarosławem Kukulskim, który był tam w jury. Od samego wystąpienia problemów do USD/JPY: Czekamy na korektę roztrzaskania się samolotu minęło zaledwie 26 sekund. Przyczyną katastrofy była awaria silnika samolotu i utrata możliwości sterowania.

Anna Jantar dzwoniła do swojej mamy i zapewniała, że niebawem się zobaczą. Chwilę udało jej się też porozmawiać z jej ukochaną 4-letnią córeczką, Natalią Kukulską. Piosenkarka zginęła w katastrofie samolotu Ił-62 lecącego z Nowego Jorku do Warszawy. W chwili śmierci miała zaledwie 30 lat i osierociła czteroletnią córeczkę. Wielokrotnie była nagradzana za swoje piosenki na wielu festiwalach i konkursach w Polsce i na świecie. W 1973 roku wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu ze swoim pierwszym solowym przebojem “Najtrudniejszy pierwszy krok”.

Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej 14 marca 1980 roku. Jak wspominają piosenkarkę po latach jej najbliżsi, znajomi i koledzy z estrady? Tu na zdjęciu Anna Jantar w towarzystwie Maryli Rodowicz.

Samolot rozbił się kilometr od warszawskiego lotniska. W tych koszmarnym locie, poza Anną Jantar, życie straciło 86 osób… Anna Jantar zaangażowała się we współpracę z grupą Perfect.

Po babci Zofii Czosnowskiej odziedziczyła głos, a po dziadku – ułanie kresowym – zamiłowanie do gry na fortepianie[11]. Babka od strony ojca, Anna Sawicka (Szmeterling), była narodowości węgierskiej[16] i pracowała w Cyrku Braci Staniewskich (w 1944 wyprowadziła się do ówczesnej Czechosłowacji)[17]. Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych.

Za część tekstów na wspomnianym albumie “Anna Jantar” odpowiadał Bogdan Olewicz, dziennikarz, a później autor słów większości piosenek grupy Perfect. – W utworze pisanym dla kogoś podstawową sprawą jest wiarygodność – mówi. – Pewne słowa albo się śpiewającemu w ustach układają, albo nie. Ani zawsze się układały i zawsze brzmiały w jej interpretacjach prawdziwie. Tak ją zresztą wspominam, przede wszystkim jako osobę pracującą, niezwykle szybko i sprawnie.

Lot przebiegał bez zakłóceń, choć samolot wystartował z opóźnieniem z Nowego Jorku, ze względu na fatalne warunki pogodowe. 27 grudnia 1979 wyleciała w trasę koncertową do Stanów Zjednoczonych[48][49]. W styczniu i lutym 1980 grała koncerty w klubach polonijnych w Chicago i New Jersey wraz z zespołem Perfect i Tragap[50][51]. 12 marca wystąpiła w klubie „Zodiac” w New Jersey, gdzie zagrała swój ostatni koncert przed śmiercią[52]. Jej dziadek od strony matki, Czesław Surmacewicz herbu Leliwa, pochodził z rodziny szlacheckiej, w późniejszym czasie był burmistrzem Zdun[15].